NBA Maçları Hangi Kanalda?

4 min read

Tüm NBA maçları Türkiye’de de S Sport veya NBA TV aracılığıyla seyredilmesi mümkün. Maçların her birini iki televizyon kanalından birinde, Türkiye saatiyle yayınlanacağı belirtilen saatte takip edebilirsiniz.

Türkiye’de NBA Maçları Hangi Kanalda?

Türkiye’de belirlenen saatlere göre, yaz saati uygulaması kullanıldığı taktirde değişiklik gösteren zaman aralıklarında televizyondan naklen yayınlanıyor. Türkiye’de maç yayınlarını takip edebilmek için iki farklı kanaldan yararlanılabilir. NBA maçları hangi kanalda S Sport ve NBA TV, ABD’nin en iyi ligindeki maçları canlı olarak seyretmenizi sağlıyor.

NBA Maç Yayınları

S Sport TV’ye ulaşabilmek için Digitürk’ün 85. Kanalını, D- Smart’ın 78. Kanalını, Tivibu’nun 74. Kanalını veya TV Plus’un 77. Kanalını aratmanız yeterli olacaktır. Maç saatlerinde Türkçe olarak, en iyi basketbol spikerlerinin sunumuyla maçları takip edebilirsiniz.

Eğer izleyeceğiniz maç NBA TV’de yayınlanacaksa, bu durumda üç farklı kuruluşun hizmetinden yararlanmanız mümkün olacaktır. TV Plus bünyesinde NBA TV 76. Kanalda, Tivibu bünyesinde 75. Kanalda, D- Smart bünyesinde 72. Kanalda bulunuyor. Peki NBA maçları neden gece oynanıyor?

NBA Maçları Saat Kaçta?

NBA müsabakalarının doğu konferansı ve batı konferansı maç saatlerini, maç takvimini inceleyerek görebilirsiniz. 15 doğu ve 15 batı ekibinin tüm maçlarını iki farklı spor kanalıyla takip etmek mümkün. Amerika Birleşik Devletleri’nde maçlar, Türkiye saatiyle 20:00 – 20:30 – 21:00 – 22:00 – 22:30 – 23:00 – 23:30 – 00:00 – 01:00 – 01:30 – 02:00 – 03:00 aralığında yapılıyor. İzleyici sayısının son derece yüksek olmasını sağlayan bu zaman aralıkları, Dünya genelinde en çok sayıda izleyiciye ulaşabilmek için belirlenmiştir.

NBA Takvimine Göre Maç Yayınları

Maçların yayınlandığı saatler, Türkiye’de 20:00 ila 05:00 arasında değişiklik gösteriyor. Özellikle Batı ve Doğu konferanslarındaki maçlar arasında saat farkları fazla olabiliyor. NBA maçları hangi kanalda? Tüm NBA maçlarını Türkiye’de birbirinden farklı servis sağlayıcıların kanallarında izlemek mümkündür. Her biri yüksek görüntü kalitesiyle, eş zamanlı olarak yayınlar yapmaya devam ediyor.

Türkçe anlatımla maç izleme keyfini sadece televizyondan değil, aynı zamanda radyodan yayın yapan kurumları takip ederek de alabilirsiniz. Türkiye’de hizmet verilen iki kanala da ulaşım mümkündür. Ayrıca internet sitelerinde verilen canlı yayın imkanlarından da yararlanılabilir.

Load More Related Articles
Comments are closed.