Son Dönem NBA Yıldızları

4 min read

Son dönemde adını NBA’in en iyileri arasında olarak duyurmak için mücadele eden 25 yaş altı çok sayıda oyuncu bulunuyor. Genç yıldız isimler hem kendi kariyerleri hem de yer alacakları takımlardaki başarılarıyla nasıl bir oyuncu olduklarının anlaşılmasını sağlayacaklar. Son dönem NBA yıldızları arasında Aaron Gordon, D’angelo Russel, Kawhi Leonard gibi isimleri görmek mümkün. Ayrıca diğer genç yıldızlar da, birbirinden farklı takımlarda kariyerini başarılı hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Aaron Gordon

Aaron Gordon, Toplamda 47 maça çıkan ve bu maçlarda ortalama 5.2 sayı kazandırmayı başaran oyuncu, ayrıca maç başına 7 asist yapıyor. Henüz 22 yaşında olan oyuncunun 2,06 boyu bulunuyor. 2014 yılından bu yana Orlando Magic’de kariyerine devam ediyor.

D’Angelo Russel

2015 yılında gerçekleştirilen NBA seçmelerinde Los Angeles Lakers takımına 1. Tur 2. Sıradan girmeye hak kazandı. Ohio State kolejinde okuyan oyuncunun kariyerinin ilk döneminde ortalamanın altında kalmasına rağmen, gönderilmesiyle ilgili karar çıkmadı. Gelişime açık olduğu düşünülmüş ve Los Angeles Lakers takımında oynamaya başlamıştır. Oyun sitili Shaquille O’Neal‘a benzetilmektedir.

Maç başına ortalama 28.7 dakika süre almasına rağmen kazandırdığı sayı ortalaması 15.6’dır. Bu durum, kariyerinin Los Angeles Lakers bünyesinde devam etmemesine yol açtı. 2017 yılında Brooklyn Nets takımına gönderildi. Günümüzde son dönem NBA yıldızları arasında, kendini tekrar geliştirmesi beklenen isimlerden bir tanesi konumunda.

Kawhi Leonard

Leonard, 2011 yılında gerçekleştirilen draft faaliyetleri sırasında 1. Tur 15. Sıradan seçilmiştir. Indiana Pacers tarafından seçilen ve takıma katkı sağlayacağı düşünülen oyuncu doğrudan San Antonio Spurs’a gönderilmiştir. 2 numaralı formayı giyen 26 yaşındaki 2.01 boya sahip forvetin ortalama maç istatistiği bulunuyor. Maç başına aldığı süre 30 dakikanın üzerinde olduğu için, özellikle son dönemde maç başına 20 sayının üzerine çıkmaya başlamıştır.

Dikkat Çeken Diğer NBA Yıldızları: Jonas Valanciunas – Toronto Raptors, Nikola Vucevic – Orlando Magic, Brandon Knight – Phoenix Suns gibi takımlarda forma giyiyor. Tüm bu isimlerin son dönem NBA yıldızları arasında gösterilmesi, gelecek beş yıl içerisinde çok daha iyi yerlerde olacağının düşünülmesinden kaynaklanıyor.

 • Kareem Abdul Jabbar Kimdir?

  16 Nisan 1947 tarihinde New York’ta dünyaya gelen ve basketbolu seçen isimdir. Kareem Abdu…
 • Shaquille O’Neal Kimdir?

  1972 yılının 6 Mart tarihinde dünyaya gelen Shaquille O’Neal, NBA’de eşine az rastlanır tü…
 • NBA’de Oynayan Türk Basketbolcular

  Mirsad Türkcan, Enes Kanter, Ömer Aşık, Semih Erden, Cenk Akyol gibi isimlerle Türk basket…
 • NBA Nedir?

  Amerika Birleşik Devletleri’nin basketbol turnuvası NBA olarak adlandırılmıştır. Tarihin e…
Load More Related Articles
Comments are closed.